top of page
 

 

A kaukázusi jegenyefenyő (Nordmannfenyő, Abies Nord-manniana) dísznövényként Magyarországon is terjedő, ka-rácsonyfának is divatos örök-zöld. Tévesen gyakran „normann” illetve „normand” fenyőnek hívják, pedig se a normannokhozse a róluk elnevezett Normandiához semmi köze; specifikus nevét Alexander von Nordmann finn zoológusról kapta.

 

 

 

A lucfenyő (Picea) a fenyőfélék (Pi-naceae) egy nemzetsége. Kb. 36 örökzöld, tűlevelű fafaj tartozik ide. Az északi mérsékelt és sarkvidéki (tajga) éghajlaton találhatók meg. A lucok tekintélyes méretűek, a kifejlett példányok 20–60, legfeljebb 95 méter magasak is lehetnek, felismerhetők kúp alakú koronájukról, csavarodó ágaikról. A tűlevelek általában négyélűek, szórt állásúak; a tobozpikkelyek vékonyak, nem lehullók. A tűlevelek egyenként nőnek az ágakon spirális elrendezésben, minden tű egy-egy levélpárnán (pulvinus). A tűlevél 4–10 éves korában hullik le, az ottmaradt levélpárna az ágat durva tapintásúvá teszi (más nemzetségekben az ágak általában simák).

 

Őrség őrségi szállás őrségi vendégház Almafás Apartmanház Vadása tó
Őrség őrségi szállás őrségi vendégház Almafás Apartmanház Vadása tó

 

 

A szúrós luc (Picea pungens)   a fenyőfélék (Pinaceae) családjá-nak lucfenyő nemzetségébe tartozó növényfaj. Európában homokos területek fásítására használják, de parkokban, kerti díszfaként is a legismertebb észak-amerikai fenyőfélékhez tartozik. Kékeszöld levelű, vastag viaszréteggel bíró változatát díszfának, karácsonyfának  termesztik  ezüstfenyő  néven.

Őrség őrségi szállás őrségi vendégház Almafás Apartmanház Vadása tó

Keress minket a Facebookon

  • Facebook Classic
Szörényi Levente - Ne vágj ki minden fát
00:00 / 00:00
bottom of page